Login:
Hasło:
Nie masz konta? Kliknij tutaj Zapamiętaj mnie

Sonda

Do której rundy dotrą piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen w przyszłym sezonie w Champions League?

Forum http://soccerstore.pl/
Schalke04.pl

“Królewsko-niebieska” jesień

* 03.1.2010; 17:52 * Marcin

Runda jesienna zakończona. Trenerzy osiemnastu klubów Bundesligi mogą spokojnie usiąść, zaczerpnąć świeżego powietrza, napić się orzeźwiającej Yerba Mate i podsumować kilka miesięcy gry w wykonaniu ich zespołów. Jedni w lepszych nastrojach, drudzy w zupełnie odmiennych. Do tej pierwszej grupy należy m.in. szkoleniowiec Schalke Gelsenkirchen – Felix Magath.

“Die Knappen” po bardzo słabym sezonie 2008/2009 zakończonym na siódmym miejscu w tym roku grają wyśmienicie. Aktualnie zajmują fotel wicelidera 1. Bundesligi ze stratą zaledwie jednego punktu do lidera – Bayeru Leverkusen. Nic więc dziwnego, że w Gelsenkirchen panuje świetna atmosfera, a kibice wraz z zarządem liczą na pierwsze od 1958 roku (sic!) mistrzostwo Niemiec.

 

1 lipca, kiedy 56-latek przychodził na VELTINS-Arena fani “Królewsko-Niebieskich” oczekiwali co najmniej miejsca podium. Jak się potem okazało Magath zdobył nawet ‘coś’ więcej. Do drużyny z Zagłębia Ruhry nie przyszli w letnim oknie transferowym żadni gracze  na poziomie europejskim, jednak aż trzech młodzieńców zostało przesuniętych z Schalke U-19. Już w 2. kolejce w potyczce z VfL Bochum obok takich piłkarzy jak Bordon czy Kevin Kuranyi zagrał 19-letni Christoph Moritz.

Trochę się stresowałem. Pierwszy raz grałem przed ponad 60-tysięczną publicznością. Obok mnie byli tacy świetni gracze. Za sobą miałem Bordona, obok Mineiro a z przodu Kuranyi’ego. To było fantastyczne przeżycie – mówił po ostatnim gwizdku sędziego utalentowany rozgrywający, który w 39. minucie mierzonym uderzeniem wprowadził zgromadzoną na stadionie publiczność w wielką radość.

Kilkanaście dni później do pierwszej drużyny dołączył Lukas Schmitz, a w listopadzie Joel Matip. Każdy z wyżej wymienionych zawodników okazał się strzałem w dziesiątkę. Matip zdobył nawet arcyważną bramkę w meczu z Bayernem Monachium na 1:1, natomiast “Luke” podpisał profesjonalny kontrakt. W trakcie tych kilku miesięcy na jaw wyszły problemy finansowe Schalke. Zadłużenie na ponad 150 milionów euro za stadion poważnie zagrażało nawet licencji na grę S04 w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z pomocą przyszedł…. Felix Magath. W końcu to “Saddam” notował przez kolejne tygodnie świetnie wyniki, dzięki czemu Gazprom – główny sponsor przelał na konto klubu około 120 milionów. Kolejne 25 dorzuciło miasto. W ostatnich dniach włodarze “Die Knappen” zaczęli się upominać Besiktasu Stambuł o pieniądze z transferów Fabiana Ernsta i Ailtona.

Nie pozwolę, żeby nas oszukiwali. Nie będziemy dalej czekać – powiedział zły Felix Magath. Besiktasowi za niewywiązywanie się z umowy grożą poważne sankcję, m.in. wykluczenie z europejskich pucharów.

 

Bardzo imponujący jest dorobek S04 w rundzie jesiennej. 10 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki. No i przede wszystkim zwycięstwo w derbach Zagłębia Ruhry z Borussią Dortmund 1:0! I to na Signal-Iduna Park! Zawodnicy z Gelsen do spółki z “Aptekarzami” stracili najmniej bramek w lidze – zaledwie 13. Najlepszym strzelcem zespołu jest Kevin Kuranyi, który jest także wiceliderem tabeli strzelców, 8-krotnie trafiał on do bramki rywala. Poprzez świetne występy na niemieckich boiskach wypromowali się tacy gracze jak Manuel Neuer (zainteresowanie ze strony Manchesteru United i F.C. Barcelony), Rafinha (Juventus Turyn, Real Madryt), Kevin Kuranyi (Sunderland, AS Roma, etc.) oraz Benedikt Howedes (Bayern Monachium, VfL Wolfsburg). 56-letni coach zapowiada, że nie będzie chciał oddać swoich gwiazd i nie zmienią tego nawet wielkie pieniądze. W odwrotnym kierunku, czyli na VELTINS-Arena mają przybyć Mohamadou Idrissou, Hrvoje Cale, Peer Kluge, Mathias Schafer oraz Nicolás Mezquida.

Tak więc przed nami styczeń, czyli okres przygotowawczy do rundy wiosennej. Felix Magath zapewne po raz kolejny zastosuje swoje reżimy treningowe doprowadzając podopiecznych do łez. Miejmy nadzieję, że nadchodzące miesiące w wykonaniu Schalke będą na tyle dobre, że Heiko Westermann (kapitan “Die Knappen”) będzie mógł uszczęśliwiony wznieść paterę mistrzowską!

 

 

Komentarze

Ten artykuł nie był jeszcze komentowany.
Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany.

Ostatni mecz

1. FSV Mainz 05

1. FSV Mainz 05

0:0
<b>FC Schalke 04</b>

FC Schalke 04

Następny mecz

Brak meczy.

Copyright © 2010 Schalke04.pl